Tarptautinėje ateities lyderių mokykloje mezgėsi draugystė, skleidėsi kūryba

Naujos pažintys ir draugai, geriausi įvairių sričių profesionalai, kūrybinė laisvė, žinios, kurių nerasi jokiame vadovėlyje, netikėti atradimai ir patirtys... – tai Tarptautinė ateities lyderių mokykla (International Future Leaders School), kurioje dalyvavo ir 12 jaunuolių iš Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos.

Lyderių mokykloje visą savaitę virte virė gyvenimas, per kurį, vedami smalsumo, noro pažinti, atrasti, tyrinėti ir išbandyti, iš viso ėjo 120 jaunuolių iš Lietuvos, Islandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Vakarų Ukrainos, Latvijos ir Estijos. Kiekvieno kelias čia buvo kitoks – kiekvienas savaip žvelgė į Viljamo Šekspyro kūrybą, ieškojo jos atspindžių šių dienų gyvenime. Kas kūrė filmus, kas – dainą, o kas pasinėrė į teatrą, rašė pjeses. Kiti fotografavo ir surengė nuotraukų parodą, dar kiti savo mintis išreiškė piešdami komiksus ir grafičius. Jaunuoliai didžio anglų dramaturgo ir poeto idėjas į šių dienų gyvenimą taip pat perkėlė šokdami, rodydami cirko triukus. Ateities lyderių kūryba susidomėjo ir jų pasirodymus stebėjo Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence.  

Išlaisvinę kūrybiškumą, jaunuoliai budino toleranciją ir bendrystės jausmą, atlikdami įvairias užduotis trynė ribas tarp „mes“ ir „jie“. Vėliau įsisuko į žiniasklaidos „virtuvę“, ją tyrinėjo ir net žurnalistų duonos ragavo. 

Su jaunimu sukaupta patirtimi, įžvalgomis ir žiniomis dalijosi BBC žurnalistas dr. Kventinas Kuperis (Quentin Cooper), filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Leonidas Donskis, dramaturgas Marius Ivaškevičius, režisierius Artūras Areima, muzikantas Aidas Giniotis, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir daug kitų ekspertų. 

Laikas buvo praleistas puikiai. Čia sutikti žmonės, išmoktos pamokos, patirtos emocijos, anot Tarptautinės ateities lyderių mokyklos dalyvių, dar ilgai išliks jų mintyse ir širdyse. 

Trakų rajone vykusi Tarptautinė ateities lyderių mokykla suorganizuota įgyvendinant projektą „Gyvenu laisvai!“, kuris kviečia jaunimą iš Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Vilniaus rajonų bei Visagino būti pilietišku, geriau pažinti, suvokti ir puoselėti savo krašto kultūrą, unikalią tapatybę. Ją finansavo Britų taryba. 

Daugiau informacijos apie projektą „Gyvenu laisvai!“ – interneto svetainėje http://www.gyvenulaisvai.lt

Griežtai draudžiama Šalčininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Šalčininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Šalčininkietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.6.121.

Rašyti

Portalo Šalčininkietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Šalcininkai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

6 taisyklės, kurios padės vaikams būti saugiems kelyje

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai vaikai – daug bendraujantys, nenustygstantys vietoje ir priklausomi nuo šiuolaikinių technologijų, tačiau kart...

Į ką turi orientuotis šiuolaikinė mokykla: 10 įgūdžių, kuriuos privalome ugdyti jau dabar

Mokslininkai, dėliodami ateities vizijas, sutaria dėl vieno – sparti technologijų plėtra ilgainiui visiškai pakeis įprastą žmogaus gyvenimo ...